A A A K K K
людям із порушенням зору
КНП "Біляївська багатопрофільна лікарня" Біляївської міської ради

Аритмія серця

                            ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ПОРУШЕННЯ РИТМУ СЕРЦЯ !!!                                          

 Проблема порушень серцевого ритму залишається постійно актуальною. Спектр серцевих аритмій може бути виявлено у здорової людини, не впливаючи суттєво на якість життя, в той же час порушення серцевого ритму – одне з найчастіших і значних ускладнень абсолютно різних захворювань. Фібриляція передсердь – найбільш часте серйозне хронічне порушення серцевого ритму, відповідальне за значну частку захворюваності, інвалідності і смерті. Частіше страждають особи, старші за віком, переважно чоловіки, більшість з них мають ішемічну хворобу серця, клапанну хворобу серця, серцеву недостатність, діабет або гіпертонію. Головна небезпека фібриляція передсердь – кардіогенні тромбоемболії із збільшенням ризику інсульту в 4-5 разів. Близько 15% усіх ішемічних інсультів обумовлені фібриляцією передсердь. Зафіксовано можливе збільшення смертності, якщо ФП супроводжує напад інфаркту міокарда, у порівнянні з випадками без такого поєднання. Загрозливі для життя порушення серцевого ритму є провідною причиною раптової смерті.

              Отже, Вам поставили діагноз: Фібриляція передсердь -  це означає, що зараз Ваше серце б`ється не звичайним чином – ритмічно – а нерегулярно, безладно. Сама по собі фібриляція передсердь не є небезпечною для життя. Інколи вона навіть протікає абсолютно безсимптомно. Але це не означає, що її не потрібно лікувати! Головна небезпека для Вас полягає не в самому захворюванні, а в ускладненнях, до яких воно призводить. У результаті робота камер серця стає неузгодженою та безладною. Кров не надходить до нижніх камер серця у достатньому обсязі і застоюється у верхніх камерах. Там вона може згортатися і утворювати згустки – тромби. Тромб який переміщується із серця через кровоносні судини, тромб може досягнути головного мозку, закупорити одну з артерій і заблокувати постачання крові до відповідної ділянки мозку. Не отримуючи кисню і поживних речовин з крові, тканини у цій ділянці починають відмирати. Це і є ішемічний інсульт.

               Яка доля пацієнтів після ішемічного інсульту?

  • помруть протягом перших 28 діб
  • помруть протягом року
  • перенесе повторний інсульт протягом року
  • потребуватимуть постійного догляду
  • не зможуть без сторонньої допомоги дотримуватися елементарної гігієни
  • не зможуть самостійно приймати їжу
  • не зможуть самостійно вдягатися
  • не зможуть ходити

          Чи потрібно лікувати фібриляцію передсердь? Як бачите з више написаного – потрібно. За звичай лікуємо те захворювання, що призвело до порушення серцевого ритму.

          Існує група препаратів, які називаються антикоагулянтами. Це ефективні препарати, проте їх прийом пов`язаний з великою кількістю незручностей та постійного прийому МНВ – показника стану системи крові, що згортається.

          Потрібно пам`ятати, що лікарські препарати для профілактики захворювань (на відміну від препаратів для лікування) не дають видимого ефекту, який можна відчути відразу. Їх завдання – попередити ті проблеми, до яких може призвести Ваше захворювання у довгостроковій перспективі. Не припиняйте приймати призначені препарати, навіть якщо Ви добре себе почуваєте. У разі виникнення будь – яких питань проконсультуйтеся з Вашим лікарем!

           Існує альтернатива медикаментозному лікуванню фібриляції передсердь – радіочастотна абляція. Це ефективно при вперше виникненому порушенню ритму серця. Виконується ця метода лікування лікарями – аритмологами обласної лікарні. Так, цей метод лікування не безкоштовний, але значно ефективний і прогнозово позитивний.

          Покладаєтесь на випадок? Гадаєте, що це може трапитись з кимось іншим, але не з Вами? Не радійте – хвороба приходить до нас, коли її зовсім не чекаєш.

          Тому, коли Ваше серце б`є тривогу та просе допомоги не зволікайте і йдіть до свого сімейного лікаря, який зможе Вам розібратися у незрозумілому становищі і повинен дати направлення до аритмолога ОКЛ. Бо чим швидше встановлюється правильний ритм серця, тим менше шансів отримати інсульт. 

                                                                Кардіолог Підмазко Л.Ф.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування